Cembrit EuroFala paigaldusjuhend

Eterniitkatuse paigaldamine on kiire ja lihtne. Siit leiate põhitõed eterniitkatuse paigaldamise kohta. Täpsema paigaldusjuhendi saamiseks tasub pöörduda meie esinduse poole.

Roovitus

Eterniit pole roovituse osas nõudlik materjal ning õigesti planeerides on seda võimalik paigaldada isegi otse olemasolevale laastu- või sindelkatusele (kõikidele tasapinnalistele vanadele materjalidele). Uute katuste puhul võiks aga roovlattide vahekaugused olla järgmised (kehtib, kui katusekalle on suurem kui 12 kraadi).

Plaadi pikkus (mm) Roovlattide samm (mm).
625 475
925 775
1250 1100
1875 862.5
2500 1175

NB! Roovlattide ristlõige sõltub sarikate vahest!

Plaatide paigaldamine

Enne plaatide katusele paigaldamist tuleb nende nurgad vastavalt juhendile lõigata. Plaatide lõikamiseks saab kasutada betoonlõikekettaga nurklihvijat (ketaslõikurit). Lõiketolm tuleks enne katusele viimist maha pühkida. Paigaldussuund tuleks valida lähtuvalt maja asukoha valdavate tuulte suunast.

Drawing_11.png

Tööd katusel

Plaatide paigaldamisel on soovituslik kasutada redelit, et vältida plaatidel kõndimist ning nende purunemist. Kasutada tuleb turvavarustust.

Drawing_22.png

Plaatide kinnitamine

Väga oluline on, et plaatide kinnitusvahendid peaksid vastu sama kaua kui plaadid. Kinnitusvahendite valiku osas tasub kindlasti meiega nõu pidada. Põhitõed on, et augud tuleb plaatidesse puurida enne katusele viimist ning ava peaks olema vähemalt 10mm, et vältida plaatide paisumisest tulenevaid pingeid. Ka kruve ei tohi liiga suure pinge all sisse keerata - kruvi pea all asuvat tihendit peab saama vabalt pöörata.

Drawing_33.png
EuroFala paigaldusjuhend
Küsi pakkumist