Poola eterniit - lainelised tsementkiudplaadid

Katused ja seinad elumajadele, esindushoonetele, ühiskondlikele, abi- ja tööstushoonetele

Eterniidist tehtud katus

 • on looduslähedane ja keskkonnasõbralik. Eterniit koosneb tsemendist, veest, lubjast, tselluloosist, liivast ja sideainest.
 • on äärmiselt vastupidav Eesti kliimas. Sarnane plaat kaitseb paljusid Eesti elamuid ja tootmishooneid juba alates 1950. aastatest.
 • on tulekindel ja tugev. Üks Cembriti plaat kannab läbi vajumata kolme meest! Vaata videost!
 • ei karda keskkonnatingimusi. Eterniit ei karda temperatuurimuutusi, mehhaanilisi vigastusi ega keemiliselt aktiivset keskkonda. Seega peab plaat vastu
 • tagab hea heliisolatsiooni. Eterniit on müra summutav materjal ning sama vaikne kui katusekivi!
 • tagab hea mikrokliima. Materjal hingab ning tema pinnale ei teki kondensaati. Nii püsivad konstruktsioonid ka kütmata katusealustes.
 • on majanduslikult otstarbekas. Eterniiti kasutatakse nii eramutel kui ka suurematel tootmishoonetel.
 • sobitub keskkonda. Tänane värvivalik ja lisavarustus võimaldab luua kauneid katuseid.
Küsi pakkumist

Cembrit EuroFala

Eurofala "Poola eterniit" on asbestivaba laineline tsementkiud katusekatte plaat, mida rahvapäraselt võib nimetada eterniidiks. Ökoloogiline puhtus, ilmastiku -ja tulekindlus, kergus, elastsus, montaazi lihtsus, lai värvivalik ja ostjasõbralik hind on teinud temast taas populaarse ehitusmaterjali. Eterniidi kasutusalaks on elamud, tööstus- ja kommunaalobjektid ning põllumajandusehitised.

cembrit.jpg

Värvivalik

 • Must
 • Sinine*
 • Pruun
 • Punakaspruun*
 • Punane
 • Roheline
 • Tsementhall

* Ainult ettetellimisel

cembrit-eurofala-varvivalik.jpg

Säästlik ja keskonnasõbralik

Lainelisi EuroFala plaate valmistatakse ainult keskkonnasõbralikust toorainest. Katusekonstruktsioone vajadusel täiendades, võib kasutada kõikide teiste katusematerjalide asendajana nii uute kui ka renoveeritavate hoonete juures

Hea mikrokliima

EuroFala plaadid on niiskus- ja korrosioonikindlad ning vastupidavad biokeemilistele protsessidele. Katusekatte alumisele poolele ei teki kondensaati. Seetõttu säilib kütmata ladudes, abihoonetes või lautades soodne mikrokliima. Need katused on difuussed ehk hingavad.

Vastupidavus keemiliselt aktiivses keskkonnas

EuroFala plaadid on vastupidavad keemiliste ainete toimele, näiteks sooladele, kaaliumile, kloorile, ammoniaagile. See annab võimaluse kasutada neid plaate: külmhoonetes, loomafarmides, soolaladudes jne.

Heliisolatsioon

EuroFala plaadid on müra summutav materjal.

Tulekindlus ja vastupidavus

EuroFala plaadid on tulekindlad (klass A1 / A2,s1-d0) ja mehhaaniliselt vastupidavad ning katused sellest materjalist peavad ekspluatatsioonis vastu aastakümneid.

Loomuliku päevavalguse kasutamine

EuroFala plaatidega kaetud katustel on võimalik valgusavade tegemiseks kasutada läbipaistvaid lainelisi PVC plaate Eurolux või Sollux. Sellega saavutatakse hoonesisene loomulik päevavalgus ja säästetakse elektrienergiat.

Vastupidavus keskkonnatingimuste muutustele

EuroFala plaadid omavad head külmakindlust ja on vastupidavad suurtele temperatuurimuutustele ning erinevatele sademetele, sealhulgas ka rahele.

Arhitektuurne sobivus ja majanduslik tasuvus

Laineliste EuroFala plaatide pikaealisus ekspluatatsioonis, nende esteetiline väljanägemine, lai värvivalik ja paigaldamise lihtsus ning suhteliselt madal hind, teevad neist majalduslikult tasuva ja populaarse materjali. Kattevärvi loomulikud ja looduslähedased toonid lubavad projekteerida funktsionaalse, hästi viimistletud ja silmale ligitõmbava katuse.

Tehnilised näitajad

pikkus (mm) 625 (ettetellimisel)
1250
1875
2500
laius (mm) 1150
paksus (mm) 6
1m² kaal (kg) 11,7
plaadi kaal (kg) 16,4
24,6
32,8
lainete arv 9
laine kõrgus (mm) 30
laine samm (mm) 130
kasulik laius (mm) 1040 (+/- 5)
kasulik pindala ülekatte korral (m²) 150 mm 200 mm
1,14 1,09
1,79 1,74
2,44 2,39

Omadused

Tsementkiud plaadid on katusel kondentsivabad, hingavad ja summutavad müra, on tulekindlad ega korrodeeru, peavad hästi vastu temperatuuri muutustele ja bioloogilistele mõjudele. Ei takista elektromagneetiliste lainete levikut.

eurofala1.jpg

Materjalid

Eurofala tootmiseks kasutatakse looduslikult puhtaid materjale: tsementi, vett, lupja, tselluloosi, liiva ja teatud armeerivaid sideaineid.

ei-sisalda-asbesti.jpg

Katusekonstruktsioonid

Tsementkiud plaate kasutatakse viilkatuste ja seinte katmiseks. Katustel, mille kalle on alla 12 kraadi (22%) ei ole neid soovitav kasutada. Katuse kalded ja kandekonstruktsiooni lahendused antakse ehitusprojektiga, arvestades pindade suurust ja sademete intensiivsust (lumi, vihm). Tehas soovitab, sarikate vahega kuin 90 cm, kasutada roove 56 x 38 mm. Olenevalt katuse kaldest ja plaatide pikkusest valitakse roovi samm ja plaatide ülekatte suurus ( kas 150mm või 200mm). Kui on tegemist vanade hoonete renoveerimisega, kus sarikate vahekaugused on suured, võib tulla vajadus täiendavate roovide ja sarikate järele. Siin tuleks kasutada projekteerija abi.

katusekalle.jpg
Roovide vahekaugus mm
Plaadi mõõdud mm kalle kuni 40% kalle üle 40%
1150 x 1250 1050 1100
1150 x 1875 837,5 862,5
1150 x 2500 1150 1175

Eurofalaga kaetud katuseid loetakse hingavateks ja plaatide lainelise kuju tõttu on tavakatuste ventilatsiooni lahendamine lihtne, katuslagede või keerukamate konstruktsioonide korral annab lahenduse projekteerija.

Küsi pakkumist